Kalibracja wyważarki

Kalibracja wyważarki

Ważne przy przeprowadzaniu kalibracji:
1. Do przeprowadzenia kalibracji potrzebne jest bardzo dokładnie wyważone koło oraz ciężarek o wadze dokładnie 80g.
2. Założyć wyważone koło przeznaczone do celów kalibracji lub wyważyć dowolne koło pamiętając o wprowadzeniu dokładnych danych koła średnica szerokość odległość(zalecamy mieć w warsztacie koło proste i wyważone do celów kalibracji).
3. Wejść w program Kalibracja nabić na zewnętrzną stronę koła ciężarek o wadze dokładnie 80g (wybrać z paczki ważąc na dokładnej wadze) i uruchomić przyciskiem Start.
4. Nie zdejmując koła z uchwytu zdjąć ciężarek 80g przejść w program Pomiar niewyważeń i sprawdzić czy koło jest wyważone. Jeśli wskazuje niewyważenie wyważyć używając np. plasteliny.
5. Następnie wejść w program Kalibracja i ponownie skalibrować maszynę. Po przeprowadzeniu ponownej kalibracji zdjąć ciężarek 80g i przejść do programu Pomiar niewyważeń i sprawdzić czy koło jest wyważone. Jeśli wskazuje niewyważenie wyważyć używając np. plasteliny i ponownie skalibrować maszynę czynności te należy powtarzac do momentu gdy po skalibrowaniu i przejściu do Pomiar niewywazeń wyważarka wskaże, że koło, na którym przeprowadziliśmy kalibrację jest wyważone.
6. KOŁO DO KALIBRACJI NALEŻY WYWAŻAĆ NA NAJNIŻSZYM PROGU DOKŁADNOŚCI WYWAŻANIA.

Komentarze są wyłączone.