Złe użytkowanie opon

Złe użytkowanie opon

Czy krawędzie bieżnika wygladaja jak zęby piły? Jeżeli tak, to jest to spowodowane przypadkowym tarciem o nawierzchni?. Rozwiązaniem jest tu kontrola geometrii zawieszenia .
Jeżeli zauważysz zużycie po obu stronach swoich opon, może to być spowodowane zbyt niskim ciśnieniem. Niskie ciśnienie jest jednym z najgorszych wrogów opon. W niedopompowanych oponach bieżnik na zewnętrznych krawędziach znacznie szybciej się ściera. Dodatkowo podczas jazdy bardziej się rozgrzewają, co również ma negatywny wpływ na ich trwałość. Prócz tego zwiększa się zużycie paliwa z powodu większego tarcia (miękkie opony zmuszają silnik do cięższej pracy). Dlatego regularnie sprawdzaj ciśnienie wewnątrz opon. Nieprawidłowe zużycie opon może być również spowodowane złym ustawieniem osi lub problemami mechanicznymi. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Zużycie po obu krawędziach: ZA NISKIE CIŚNIENIE
Gdy opona jest nadmiernie napompowana, środek bieżnika bierze na siebie największy ciężar i zużywa się szybciej niż krawędzie zewnętrzne. Nieregularne ścieranie się bieżnika skraca żywotność opon. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w swoich oponach. Nieprawidłowe zużycie opon może być również spowodowane złym ustawieniem osi lub problemami mechanicznymi. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Zużycie pośrodku: ZA WYSOKIE CIŚNIENIE

Wgłębienia najczęściej pojawiają się w przednich oponach, choć pojawia się również w tylnych. Może to oznaczać, że koła są źle wyważone lub że elementy układu zawieszenia bądź sterowania są zużyte. Wielu przedstawicieli Dębicy oferuje fachową diagnozę i naprawę tych problemów.

Wgłębienia w bieżniku: ZUŻYTE FRAGMENTY

Zużycie po jednej stronie: ZŁE USTAWIENIE OPON

Komentarze są wyłączone.